Kerkfabrieken

Tussen april en juli 2020 werden de leden van de 'grote helft' van de kerkraden verkozen. Hun termijn loopt tot april 2026. 
De leden van de kleine helft werden laatst verkozen in 2017. Hun termijn loopt tot april 2023.

Deken Yvan Stassijns is, als door de bisschop aangestelde vertegenwoordiger van de parochie, lid van alle kerkraden.   

 

Sint-Gertrudis Wetteren (dekenale kerk)

voorzitter: Marc Gybels - 09 369 49 83 / marc.gybels@telenet.be (tot 2023)
secretaris: Regine Verstraeten - regine.verstraeten@skynet.be (tot 2026)
penningmeester: Anne-Marie Santy-De Smet - 09 369 07 36 / santy_desmet@telenet.be (tot 2023)  

lid: Christiaan De Smet - 09 369 72 23 / annemiecalle@skynet.be  (tot 2026)
lid: Wim Holderbeke - 09 369 0 369 / p.assistent.laarnewetteren@gmail.com  (tot 2026)

 

Sint-Anna Wetteren-ten-Ede

voorzitter: Jan Schoonacker - 0473 42 07 89 / jan.lieve.schoonacker@hotmail.com (tot 2023)
secretaris: Noël Backx - 09 369 39 07 / noel.backx@gmail.com (tot 2023)
penningmeester: Wim Holderbeke - 09 369 0 369 / p.assistent.laarnewetteren@gmail.com (tot 2026)

lid: Karolien Buysse - 0472 36 82 27 / karolien.dekenaatwetteren@gmail.com (tot 2026)
lid: Jan Huylebroeck - 0477 68 41 94 / jannemie@skynet.be (tot 2026)

 

Sint-Martinus Massemen

voorzitter: Koen Matthijs - 0479 36 02 75 / kn.matthijs@gmail.com  (tot 2023)  
secretaris: Paul Raemdonck - 09 369 40 97 / paul.raemdonck@skynet.be   (tot 2026)
penningmeester: Rita François - 09 369 70 87 / eric_aelbrecht@telenet.be   (tot 2026)

lid: Christine de Goditiabois - christinedegoditiabois@hotmail.com  (tot 2023)  
lid: Chris Blindeman - chris.blindeman@skynet.be   (tot 2026)

 

Sint-Denijs Kalken

voorzitter: Jo De Corte - 09 339 00 83 / jo.decorte@hotmail.com  (tot 2023)  
secretaris: Luc Vereecken - 09 367 74 66 / luk.vereecken@gmail.com  (tot 2026)
penningmeester: Philippe Mees - philippemees@gmail.com  (tot 2026)

lid: Gerard De Gucht - 09 367 76 68  (tot 2026)
lid: Marc Peleman - 09/367 70 77 / marc.peleman@scarlet.be  (tot 2023)  

 

Sint-Macharius Laarne

voorzitter: Erwin De Moor (tot 2026)
secretaris: Eric Balthau - eric.balthau@telenet.be  (tot 2023)  
penningmeester: William Govaert - william.govaert@telenet.be  (tot 2023)  

lid: Hans Laridon (tot 2026)
lid: Guido Vandecappelle - guido.vandecappelle@vandecappelle-electro.be  (tot 2026)

De kerkfabriek heeft eveneens een eigen mailadresbestuur@laarnekerkfabriek.be

 

Grote en kleine helft

Leden van een kerkraad zijn opgedeeld in een grote en kleine helft, bestaande uit respectievelijk 3 en 2 leden. Leden van elke helft worden verkozen voor een periode van 6 jaar, met een verschil van 3 jaar tussen grote en kleine helft (om te verhinderen dat een volledige kerkraad op hetzelfde ogenblik dient te worden vervangen).

Meest recente verkiezingen voor de grote helft zouden moeten hebben plaatsgevonden in april 2020 - maar omwille van de coronacrisis werd uitstel verleend. Ondertussen (15 juli 2020) werden alle grote helften van de 5 kerkraden van onze parochie gekozen. Termijn van de leden van de grote helft loopt tot april 2026.

Verkiezing van de leden van de kleine helft vond plaats in 2017; zij blijven in dienst tot april 2023.

De bijzondere mandaten (voorzitter, secretaris en penningmeester) zijn bij elke verkiezing vacant en dienen dus driejaarlijks te worden herkozen.

Elke kerkraad telt ook 1 niet verkozen lid: de door de bisschop aangestelde vertegenwoordiger van de parochie. Dit is in de meeste gevallen (zo ook op de Gabrielparochie), zij het niet noodzakelijk,  de pastoor. 

 

Kerken die onttrokken WERDEN aan de eredienst

Op 7 mei 2018 werden bij ministerieel decreet de parochies

  • Wetteren Christus Koning
  • Wetteren O.L.V. Tenhemelopneming Overschelde, en 
  • Wetteren Sint-Theresia Overbeke

toegevoegd aan de te behouden parochie Wetteren Sint-Gertrudis,

en de parochies

  • Westrem Sint-Martinus, en
  • Wetteren H. Hart Kwatrecht

toegevoegd aan de te behouden parochie Massemen Sint-Martinus.

Ten gevolge daarvan werden de kerkraden van bovenvermelde parochies opgeheven, en stelde de bisschop per 30 mei 2018, op voordracht van deken Yvan, leden aan voor de kerkraden van de twee te behouden parochies.