Goed gezien van Katrien

 

 

Op 29 april herdenkt de Kerk de H. Catharina van Siena (1347-1380). Een grande dame uit de kerkgeschiedenis. Vandaag zouden we haar een influencer noemen. Als verstandige en diepreligieuze vrouw trok ze van leer tegen de toenmalige corruptie en geestelijke verloedering in de Kerk en schrok ze er niet voor terug om zelfs pausen, prinsen en prelaten tot de orde te roepen.

Dit citaat van haar is een opsteker tijdens de coronacrisis:

"Wees dapper in alle omstandigheden.
Verdrijf duisternis. Verspreid licht.
Pin je niet vast op je zwakheden.
Maar bedenk, in Christus kan je alles aan."

 

 

De kerk kent nog andere H. Katrienen, waaronder Catherine Labouré (1806-1876) en de in de middeleeuwen immens populaire Catharina van Alexandrië (287-305). Het is naar deze laatste dat o.m. het Brusselse Sint-Katelijneplein en de gemeente Sint-Katelijne-Waver zijn genoemd.