Hemelvaart: toch maar niet naar de hemel staren...

 

Donderdag, marktdag in Wetteren.

Andere jaren moeten op Hemelvaartsdag de marktkramers uitwijken naar 'aanpalende straten' omdat op die donderdag de Markt zelf wordt opgeëist voor eerstecommunicanten met parkeerbehoefte. Niet zo, dit jaar, wegens geen eerste communie. (En ook geen 'gewone' viering, voor alle duidelijkheid).

Dit liet de gemeentelijk ambtenaar verantwoordelijk voor de markten toe een ingenieus circulatieplan uit te werken, waarbij moet gemarkt worden volgens een 'Volg de pijlen'-systeem. 

De kans dat op deze Hemelvaartsdag de marktgangers hetzelfde euvel begaan als de apostelen een tijdje geleden, en 'maar wat naar de hemel staren,' is dus klein - vermoedelijk lopen ze allemaal, omwille van die pijlen, met hun hoofd 'in de grond' eerder dan in de wolken. 

 

Alle gekheid op een stokje: we bieden u graag bij het Hoogfeest van Hemelvaart een gebruikelijke portie gebed en overweging aan. U vindt beide onderaan deze pagina.