Jezus is de ultieme GPS

 

‘Maar Heer,’ zei Tomas, ‘we weten niet waar U naartoe gaat. Hoe kunnen we die weg dan kennen?’

In het evangelie van deze vijfde paaszondag legt Johannes Jezus een eerste afscheidsrede in de mond. Tomas toont zich alweer de (post-)modernste van alle apostelen, en laat zich niet zomaar uit zijn lood slaan door die toevloed aan woorden.

 

 

Trappist Marc Gallant omschrijft het heel hedendaags:

'De concrete vraag die Tomas stelt is pertinent: als God dan toch toegankelijk is, langs welke weg kunnen wij tot Hem komen? Wij zien rondom ons zoveel mensen die zoeken langs zoveel verschillende godsdiensten of sekten. Tomas, de twijfelaar, is ons voor geweest en hij heeft Jezus de vraag gesteld: “Hoe moeten wij de weg kennen?”'
(Gelezen op: Bijbel in 1000 seconden)

 

Net als alle voorgaande coronazondagen maakten we een gebedsblaadje bij de liturgie, en deze keer schreef Julien Van Renterghem een homilie bij het evangelie. U vindt beide onderaan deze pagina.