Massemen zet er de tanden in

 

 

 

Vorige week herinnerden we u reeds aan de naamdag van Sint-Gertrudis (12 februari).

Maar er stond ook nog een andere heilige op de kalender vorige week die hier ten lande nogal van aantrok is, nl. de H. Apollonia (9 februari). Deze vrome maagd en diacones stierf tijdens de vervolgingen van keizer Decius (249-251) de marteldood. Voor ze op de brandstapel belandde sloegen de beulen haar eerst alle tanden uit.

In Massemen zegent men nog steeds met de relikwie van Apollonia, en dit tijdens het kermisweekend.

Maar de beste manier om zo’n tandeloze heilige te vieren is natuurlijk een eetfestijn te organiseren, uit dankbaarheid voor het feit dat wij al onze bijters (echte of valse) wél nog hebben.

Naar aanleiding van de kermis werd de nieuwe zaal achter ’t Klooster voor de eerste keer in gebruik genomen. Meer dan tweehonderd eters konden dankzij de hypermoderne keuken, de eigenhandig gemaakte toog, nieuwe tafels en stoelen, in een gezellige sfeer genieten van vol-au-vent of stoofvlees met frietjes.