Na een weekje school...

 

De scholen zijn goed en wel van start gegaan. Toch blikken we nog even terug...

 

'Het einde van het schooljaar betekent ook afscheid nemen van sommigen juffen,' schrijft onze redacteur Erna in KERK & leven dat vandaag 9 september verschijnt. 

'Einde juni gingen Juf Rita Dhondt (Vrije Basisschool Massemen) en Juf Nadia Coppieters (Vrije Basisschool Sint-Theresia Overbeke) met pensioen. Vanuit de redactie mochten wij hen interviewen. Enerzijds omwille van hun pensioen maar anderzijds omdat ze jarenlang de eerste communie hebben voorbereid.'

 

Rond dat laatste herinneren beide juffen zich nog levendig:

‘Tot voor enkele jaren viel de eerste communie steevast op 1 mei. Elk jaar waren we op onszelf aangewezen om de viering voor te bereiden. De eerste communie was in een klassieke misviering om 9.00 uur. Afhankelijk van de pastoor mochten we iets creatief in de viering steken. De kinderen moesten alle misteksten vanbuiten kennen en enkel de liederen waren op kindermaat. Dat was zwoegen. De ouders kregen geen info op voorhand.' 

‘Nu worden de kinderen en de ouders meer betrokken. Er is een infovergadering. Onder leiding van deken Yvan is er samenwerking tussen de juffen van de verschillende scholen. De kinderen krijgen een werkboekje om zich voor te bereiden en enkele weken voor de viering is er een eerste communietocht. '

 

U leest het volledige artikel in het parochieblad van deze week.