Onze missionarissen zeggen dank...

 

Dankzij de gulle giften van vrienden en sympathisanten van onze missionarissen die tijdens de zomermaanden bij elkaar gesprokkeld werden, kon de Werkgroep Missieanimatie een mooie som geld overmaken aan onze twee nog actieve missionarissen: Réjette De Winter (Kinshasa) en Zr Erna De Wulf (Kigali).

Beiden lieten ons weten bijzonder dankbaar zijn voor de geboden steun.

Bij Zr Erna is ingevolge corona de school voor onbepaalde tijd gesloten. Bovendien legde de overheid bijkomende maatregelen op naar de uitrusting van de school toe, nodig om na het coronatijdperk opnieuw te mogen openen.  Het bezorgt de zusters heel wat kopbrekens.  

'Maar,' schrijft Zuster Erna, 'mijn 2 medezusters van de school zijn me om de hals gevlogen van dankbaarheid en opluchting [toen ze hoorden van de financiele injectie vanuit onze parochie, nvdr] en zouden dit ook met u doen mocht je hier zijn.'

Van corona lijkt men niet al te veel last te hebben in de Congolese hoofdstad, zo meldde Réjette. ‘Gelukkig want er is zo al miserie genoeg, het gaat zeer slecht op politiek vlak.’ Zij blijft niettemin trouw op post, te midden de mensen van de wijk Debonhomme. En dat het haar niet aan het nodige vuur ontbreekt, blijkt uit haar besluit, ‘Ik ben de oude, dus, met Gods genade, vooruit!’

Een ras apart, missionarissen. 

We kunnen ons alleen maar verheugen dat onze solidariteit vanuit de Gabrielparochie inderdaad een verschil maakt!

 

(foto's © Réjette De Winter en Zr Erna)