Viering 1000 jaar geloofsgemeenschap Massemen

 

In Masmine, vijf hofsteden met een kerk

In een document uit 1019 is voor het eerst sprake van een kerk te Massemen, die tot de bezittingen van de Gentse Sint-Baafsabdij behoorde. We kunnen dus met zekerheid stellen dat er al minstens 1000 jaar een christelijke geloofsgemeenschap samenkomt op de plaats waar de huidige Sint‑Martinuskerk staat. Op deze plek wordt al 1000 jaar geboorte en dood, lief en leed, zorg en hoop beleefd en gevierd, daar kunnen we niet zomaar aan voorbij gaan. 1000 jaar, met vallen en opstaan, kerkgemeenschap vormen en geloof doorgeven, dat moet gevierd worden. 

 

De bisschop komt

Het kerkelijke luik van 1000 jaar Massemen focust zich dan ook op de zondag vóór Sint-Maarten. Zo vormt deze dag de terechte prelude op het kinderfeest dat op 11 november door THOG wordt georganiseerd. Het wordt dus een extra feestelijke viering voor de hele Gabriëlparochie, waarin onze bisschop, Mgr. Luc Van Looy zal voorgaan. Ze begint om 10.00 u.

De verenigde parochiekoren zijn zich volop aan het voorbereiden.