Wat we missen

 

Voor vandaag, maandag 27 april, stond in mijn agenda: "kerk - vormselrepetitie."

Los van het feit of je een vormsel kan repeteren, doen die woorden me iets. Er is natuurlijk al zoveel in onze agenda's dat 'gesneuveld' is omwille van corona. Maar de ene gemiste afspraak is de andere niet.

We hadden een heel goed catechesejaar, met toffe vormelingen. Tot virussen roet in het eten gooiden.

Dat we onze jonge vrienden deze week niet zullen moeten voorbereiden op de vormselviering voelt als een gemis. 

Als we geluk hebben is uitstel echter geen afstel, en zien we elkaar toch nog in september.

Maar - zo valt te vrezen - toch niet iedereen. Want er zijn voor de hele parochie nog steeds minder dan 70% herinschrijvingen... (om zeker te zijn van wie er in het laatste weekend van september wel en niet bij zou zijn vroegen we de vormelingen zich herin te schrijven voor de viering zelf).

 

Hopelijk vissen we nog enkele verdwaalde schapen op voor het zover is...